Цікавинки



        

Цікаві факти про хом’яків ви дізнаєтесь, прочитавши цю статтю 




Ховрахи належать до родини хом'якових.
Хом’яків тримають, як домашніх тварин, вже досить довгий час. Вперше вони були знайдені в Сирії і отримали назву “хом’яки” від старого німецького слова “hamstern”, що в перекладі означає “скарб”. Хоча хом’яки були вперше виявлений в Сирії, вони поширені в багатьох інших країнах світу. У світі існує 19 видів хом'яків.
Найбільша порода – європейський хом’як, може виростати до 34 сантиметрів у довжину.
Найменша порода – карликовий хом’як, досягає 10,5 сантиметрів в довжину і 5,5 в ширину.Хом’яки живуть 1-3 роки.
Деякі карликові хом’яки доживають до 4-х років!
Деякі породи карликових хом’яків можуть затримувати народження дитинчат, якщо вони вже годують інший виводок!
Сирійський хом’як і хом’як Ньютона занесені до Міжнародної Червоної книги. У В’єтнамі, хом’яки заборонені як домашні улюбленці (там їх вважають переносниками небезпечних захворювань).
Хом’яки не впадають в сплячку (але здатні впадати в довге заціпеніння).Тваринки роблять дуже великі запаси їжі ( аж до 90 кг), які вживають під час зими. 
Хом’яки – нічні ссавці, це означає, що вони більш активні в нічний час і сплять протягом дня. Люблять ритися і зариватися у щось-небудь.
Раціон хом’яків складається з висушених продуктів, горіхів, насіння, овочів і ягід, але вони є тваринами, яких називають всеїдними, що означає, що вони їдять м’ясо так само, як і овочі.
Хом’яки можуть зберігати їжу в своїх щоках, так вони збирають доступну їжу, а потім зараховують її на свою колонію, щоб з’їсти пізніше.
Хом’яки мають короткі хвости, широке тіло, маленькі вуха, короткі ноги, широкі ступні і великі очі.
Вони мають щільний хутро, який може бути довгим або коротким. Забарвлення шерсті у хом’яків може бути чорною, коричневою, сірої, жовтої, білої, червоної, або змішаної з будь-яких цих кольорів.
Найбільш популярний домашній хом’як – це сирійський золотисто-коричневий.
Сирійський хом’як може зрости до 15 см в довжину і прожити при правильному догляді до 6 років.
Ці гризуни, як і люди, можуть страждати від депресій, радіти, обурюватися і навіть сваритися між собою.Бог не нагородив цих милих створінь хорошим зором. До всього, хом'ячки все бачать у чорно-білим. Однак, у них чудово розвинений слух, нюх і пам'ять. Імовірно, хом'яки добре пам'ятають своїх родичів в 4-5 коліні, з якими жили в одній клітці.Цікавий факт: хом'ячки непогано плавають. Вони можуть набирати велику кількість повітря в щоки, тим самим створюючи повітряну подушку для утримання на воді.
 Хом'яки належать до одного з небагатьох видів тварин, які народжуються вже з зубками. Вони ростуть протягом усього життя, і якщо хом'як не буде їх сточувати – вони почнуть приносити тварині дискомфорт. Багато хто вважає, що хом'яки – вегетаріанці. Але це не так. У живій природі недолік білків та вуглеводів ці гризуни поповнюють поїданням жучків та черв'ячків. А в домашніх умовах маленькому вихованцеві не заважає дати шматочок курячого м'яса, тельбухи, або очищену креветку.



          Цікавинки про білку        
                   Всім відомо, що білка - звір лісовий, але ліси бувають різні, а білка в цьому відношенні дуже розбірлива. Як правило, вона визнає тільки високостовбурні, сухі і тінисті. Їй не подобається ні вогкість, ні занадто великі відкриті сонцю простори. Хоча, це взагалі не обов'язково повинні бути ліси: великі фруктові і горіхові сади та міські парки цілком влаштовують білку.
        Широко поширена думка, що білка харчується горіхами. Далеко не тільки горіхами і, тим більше, не лише лісовими горіхами. Все, що є в лісі їстівного, входить в її меню: всіляке насіння, зерна, бруньки, гілки, ягоди, молоді пагони, гриби, ну і звичайно, вміст шишок хвойних дерев. За день білка може обробити до 15 ялинових шишок і більше 100 соснових. Вона, схопивши зубами лусочку, піднімає її вгору, так що та відлітає і насіннячко показується назовні. На таку обробку однієї соснової шишки цей звір витрачає близько 3 хвилин. У денний раціон білки входять 100 - 150 шишок. Цієї кількості продукту достатньо, щоб вгамувати голод і відкласти запаси жиру.
          Але це тільки вегетаріанська кухня білки. Не всі знають, що вона охоче поїдає також комах, але найбільше полюбляє пташині яйця і пташенят.
           Цікава технологія розгризання білкою горіха. Швидко обертаючи горіх в передніх лапках, білка вигризає в ньому невелику дірку з того боку, де є гострий кінчик, а потім вкладає в неї два нижні різці. Фокус полягає в тому, що у білки, як у багатьох гризунів, нижня щелепа складається з двох половинок, з'єднаних еластичним м'язом. Коли білка злегка стягує їх разом, різці розходяться в сторони і діють, як клин, вбитий в отвір, - горіх розкривається навпіл.
             На землю білка спускається неохоче, хіба що за подарунками. Більшу частину свого життя вона проводить на деревах. Там вона і відпочиває. Місцями для її відпочинку можуть бути дупло, кубло великої птиці, найчастіше ворони, сороки або яструба. Але окрім таких випадкових притулків, кожна білка має звичайно, а взимку обов'язково, свій постійний будинок, нею самою побудований у вигляді гнізда. Гніздо це нагадує вороняче і знизу виглядає як безладна купа гілок, але на відміну від воронячого зверху прикрите плоским дахом і являє собою щось на зразок кулі з двома виходами - головним і запасним. Всередині гніздо надзвичайно старанно вистелено сухими листям і мохом.
               Ліісова куниця для білки є ворогом номер один.
              А ось ще одна цікава деталь з життя білки. У Східному Сибіру спостерігали походи великих груп цих гризунів в пошуках багатих кормом лісів. Іноді це величезні натовпи, що тягнуться на багато кілометрів, причому їх не зупиняють навіть широкі річки, які вони перепливають, як флотилія вітрильників, задерши вгору пухнасті хвости.

Немає коментарів:

Дописати коментар